Ристе Тевдоски - Бомбастичен старт на нова соло кариера !

posted May 1, 2013, 10:49 PM by Darko Gavrovski   [ updated May 1, 2013, 10:49 PM ]
~ 20.04.2010  ~  Ексклузивно само за тетовчани - премиера на неговата песна ‘Влезена во филм’...

Како што сите знаете ‘Го љубим Тетоо’ започна проект за подршка на тетовската поп ѕвезда - нашиот Ричи, кој пред неколку месеци го напушти ‘Браво Бенд’ и започна своја соло кариера. Резултат на тоа е нова продукциска куќа со која потпиша деновиве договор и нова - негова прва соло песна (кликни на линкот најдоле на текстов).

‘Го љубим Тетоо’ го подржуе максимално сега кога тоа е најпотребно, а Ристе се одолжи со обеќањето дека вестите за неговата нова продукција и неговата прва песња прво ќе ги објави за оваја група. Исто и веста за неговата нова продуцентска куќа... Само овде .... И тоа ексклузивно пред свите други (Бекстејџ и Ексклузив каскаа зад ‘Го Љубим Тетоо’ :)

Песмата ‘Влезена во филм’ ќе се промовира официјално дури идната среда, а неофицијално ќе почне да се пушта по скопските радија дури од утре, среда. Тоа значи, ексклузивно вие сте првите људи у цела Македонија што ја слушаат оваја песма. Само за членојте на ‘Го љубим  Тетоо’

Максимално се лепи на уше а је праена со тетовски тим на музичари. За вас следи и екслузивно интервју со нашиот Ричи (од збор до збор без мењавање):


Eksluzivno za GO LJUBIM TETOVO...
Potpisuem 2 godisen dogovor so "Plan B produkcija" vo koja se i Vlatko Ilievski i Aleksandar Belov..
Od sega pa natamu oni se odgovorni za tekot i uspehot na mojata kariera..
Ke sorabotuvam so Lazar Cvetkovski i MIlan Milanov, Vladimir Dojcinovski, Ognen Nedelkovski i Martin Srbinovski ..
Napraev nova fotosesija so eden Slovenec koj ima zavrseno fotografija vo Milano... i toj ima tetovski poteklo a raboti za MTV Adria... Vidi kak smo isprepleteni ka creva , svegde ne ima po svetov...
Godinava ke me ima na site festivali vo mk a dogodina i na izborot za pesna na Evrovizija.. a albumot ke izleze zdravje vo noemvri..

Ovaa pesna se vika "Vlezena vo film" i e delo na Milan Milanov ili poznat u Tetovo kako Milan KOSA. Vo arazmanot umesa prsti i Lazar Cvetkovski a e snimena vo studioto Supernova na Goce Simonovski..

Oficijalnata promocija na pesnata na site radija ke se sluci narednata sreda, ama ekskluzivata ja ima Tetovo...

Spotot za pesnata e planiran da se snima narednata nedela vo Skopje na nekolku lokacii...

Riste


 

За членовите на оваа група и секогаш привилегираните и први со вести за наше Тетоо. Поставено на YouTube само за вас ноќеска у 5 саат по полноќ:

 

Слушни ја прв - првата соло песна на Ристе . . .  ОВДЕ

.

(с) Дарко Гавровски, 20.04.2010


Comments