‘Morandi’ во Тетово

posted May 1, 2013, 11:02 PM by Darko Gavrovski   [ updated May 1, 2013, 11:02 PM ]
~ 29.05.2010  ~  Најголемиот музички настан оваа година. Концерт на отворено во Тетово на романската група ‘Моранди’...

На 01.јуни со почеток во 21:00 во кругот на ‘Штуловиот Факултет’ се одржува мега концерт на отворено на светски позната група Моранди.

Ова е за прв пат во Тетово да гостува група од ваков светски размер.

Тетовчани ќе ги слушаат во живо нивните хитови: Angels, Save me, Next...

Карти во предпродажба: 300 денари / На врата: 400 денари

Повеќе читај ОВДЕ . . .

(c) Дарко Гавровски


Comments